|
Fixtures |
|
Group A |
Group B |
Payyade S.C. |
Worli S.C. |
Islam Gymkhana |
Mumbai Police Gymkhana |
Victory Cricket Club |
New Hind S.C. |
Young Comrade C.C. |
P.J. Hindu Gymkhana |
|
|
Group C |
Group D |
Parsee Gymkhana |
M.I.G. C.C. |
Apollo Cricket Club |
Regal C.C. |
Muslim United S.C. |
Khar Gymkhana |
Karnatak S.A. |
Bhatnagar S & C Foundation |
|
|
Group E |
Group F |
Dr. D.Y. Patil S.A. |
Dadar Union S.C. |
Sind S.C. |
D.P.C. Sports Club |
Goregaon S.C. |
Shivaji Park Gymkhana |
Parel Sporting Club |
Cricket Club of India |
|
|
Group G |
Fort Vijay C.C. |
Young Mohammedan C.C. |
National C.C. |
Parkophene Cricketers |
|
|
26th Oct '19 |
|
Match/Group |
Teams |
Time/Venue |
Group A
1. |
Payyade S.C.
vs
Islam Gymkhana |
9.30 am
Islam Gymkhana |
Group A
2. |
Victory Cricket Club
vs
Young Comrade C.C. |
1.30 pm
Islam Gymkhana |
Group B
3. |
Worli S.C.
vs
Mumbai Police Gymkhana |
9.30 am
P.J. Hindu Gymkhana |
Group B
4. |
New Hind S.C.
vs
P.J. Hindu Gymkhana |
1.30 pm
P.J. Hindu Gymkhana |
Group C
5. |
Parsee Gymkhana
vs
Apollo Cricket Club |
9.30 am
Karnatak S.A. |
Group C
6. |
Muslim United S.C.
vs
Karnatak S.A. |
1.30 pm
Karnatak S.A. |
Group D
7. |
M.I.G. C.C.
vs
Regal C.C. |
9.30 am
M.I.G. C.C. |
Group D
8. |
Khar Gymkhana
vs
Bhatnagar S & C Foundation |
1.30 pm
M.I.G. C.C. |
Group E
9. |
Dr. D.Y. Patil S.A.
vs
Sind S.C. |
9.30 am
Dr. D.Y. Patil |
Group E
10. |
Goregaon S.C.
vs
Parel Sporting Club |
1.30 pm
Dr. D.Y. Patil |
Group F
11. |
Dadar Union S.C.
vs
D.P.C. Sports Club |
9.30 am
C.C.I. |
Group F
12. |
Shivaji Park Gymkhana
vs
Cricket Club of India |
1.30 pm
C.C.I. |
Group G
13. |
Fort Vijay C.C.
vs
Young Mohammedan C.C. |
9.30 am
SRT II, Kandivali |
Group G
14. |
National C.C.
vs
Parkophene Cricketers |
1.30 pm
SRT II, Kandivali |
|
|
2nd Nov '19 |
|
Match/Group |
Teams |
Time/Venue |
Group A
15. |
Payyade S.C.
vs
Victory Cricket Club |
9.30 am
Islam Gymkhana |
Group A
16. |
Islam Gymkhana
vs
Young Comrade C.C. |
1.30 pm
Islam Gymkhana |
Group B
17. |
Worli S.C.
vs
New Hind S.C. |
9.30 am
P.J. Hindu Gymkhana |
Group B
18. |
Mumbai Police Gymkhana
vs
P.J. Hindu Gymkhana |
1.30 pm
P.J. Hindu Gymkhana |
Group C
19. |
Parsee Gymkhana
vs
Muslim United S.C. |
9.30 am
Parsee Gymkhana |
Group C
20. |
Apollo Cricket Club
vs
Karnatak S.A. |
1.30 pm
Parsee Gymkhana |
Group D
21. |
M.I.G. C.C.
vs
Khar Gymkhana |
9.30 am
M.I.G. C.C. |
Group D
22. |
Regal C.C.
vs
Bhatnagar S & C Foundation |
1.30 pm
M.I.G. C.C. |
Group E
23. |
Dr. D.Y. Patil S.A.
vs
Goregaon S.C. |
9.30 am
Dr. D.Y. Patil |
Group E
24. |
Sind S.C.
vs
Parel Sporting Club |
1.30 pm
Dr. D.Y. Patil |
Group F
25. |
Dadar Union S.C.
vs
Shivaji Park Gymkhana |
9.30 am
C.C.I. |
Group F
26. |
D.P.C. Sports Club
vs
Cricket Club of India |
1.30 pm
C.C.I. |
Group G
27. |
Fort Vijay C.C.
vs
National C.C. |
9.30 am
Karnatak S.A. |
Group G
28. |
Young Mohammedan C.C.
vs
Parkophene Cricketers |
1.30 pm
Karnatak S.A. |
|
|
3rd Nov '19 |
|
Match/Group |
Teams |
Time/Venue |
Group A
29. |
Payyade S.C.
vs
Young Comrade C.C. |
9.30 am
Islam Gymkhana |
Group A
30. |
Islam Gymkhana
vs
Victory Cricket Club |
1.30 pm
Islam Gymkhana |
Group B
31. |
Worli S.C.
vs
P.J. Hindu Gymkhana |
9.30 am
P.J. Hindu Gymkhana |
Group B
32. |
Mumbai Police Gymkhana
vs
New Hind S.C. |
1.30 pm
P.J. Hindu Gymkhana |
Group C
33. |
Parsee Gymkhana
vs
Karnatak S.A. |
9.30 am
Parsee Gymkhana |
Group C
34. |
Apollo Cricket Club
vs
Muslim United S.C. |
1.30 pm
Parsee Gymkhana |
Group D
35. |
M.I.G. C.C.
vs
Bhatnagar S & C Foundation |
9.30 am
M.I.G. C.C. |
Group D
36. |
Regal C.C.
vs
Khar Gymkhana |
1.30 pm
M.I.G. C.C. |
Group E
37. |
Dr. D.Y. Patil S.A.
vs
Parel Sporting Club |
9.30 am
Dr. D.Y. Patil |
Group E
38. |
Sind S.C.
vs
Goregaon S.C. |
1.30 pm
Dr. D.Y. Patil |
Group F
39. |
Dadar Union S.C.
vs
Cricket Club of India |
9.30 am
C.C.I. |
Group F
40. |
D.P.C. Sports Club
vs
Shivaji Park Gymkhana |
1.30 pm
C.C.I. |
Group G
41. |
Fort Vijay C.C.
vs
Parkophene Cricketers |
9.30 am
Karnatak S.A. |
Group G
42. |
Young Mohammedan C.C.
vs
National C.C. |
1.30 pm
Karnatak S.A. |
|
|
9th Nov '19 (Quarter Final) |
|
Match No. |
Teams |
Time/Venue |
QF1
43. |
Group A Winner
vs
Qualifier
(best runners up from all groups) |
Time TBA
Venue TBA |
QF2
44. |
Group B Winner
vs
Group G Winner |
Time TBA
Venue TBA |
QF3
45. |
Group C Winner
vs
Group F Winner |
Time TBA
Venue TBA |
QF4
46. |
Group D Winner
vs
Group E Winner |
Time TBA
Venue TBA |
|
|
10th Nov '19 (Semi Final) |
|
Match No. |
Teams |
Time/Venue |
SF1
47. |
QF1 Winner
vs
QF4 Winner |
9.30 am
M.I.G. C.C. |
SF2
48. |
QF2 Winner
vs
QF3 Winner |
1.30 pm
M.I.G. C.C. |
|
|
12th Nov '19 (Final) |
|
Match No. |
Teams |
Time/Venue |
49. |
SF1 Winner
vs
SF2 Winner |
Time TBA
M.I.G. Cricket Club |
|
|