HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2015
 
Brief Scores - 22nd Mar '15
 
Group 1 - Liberal Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Youth Cricket Club vs Our Own Club
 
Toss: Our Own Club won the toss and elected to bat
 
Result: Youth Cricket Club won by 7 wkts
 
Our Own Club- 72/10 in 23.2 overs
(Hiren Rajda 5/10, Nimit Mithawala 3/20)
 
Youth Cricket Club- 75/3 in 9.3 overs
(Nimit Mithawala 35*)
 
Palanpur Cricket Club vs Diamond Star Cricket Club
 
Toss: Diamond Star Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Palanpur Cricket Club won by 7 wkts
 
Diamond Star Cricket Club- 114/10 in 40.4 overs
(Amol Kangane 31, Digvijay Singh 3/29)
 
Palanpur Cricket Club- 115/3 in 16.2 overs
(Shekhar Dalvi 38, Hitesh Solanki 31)
 
New Social Union Cricket Club vs Jolly Brothers Sports Club
 
Toss: Jolly Brothers Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: New Social Union Cricket Club won by 7 wkts
 
Jolly Brothers Sports Club- 105/10 in 31.3 overs
(Aakesh Mohite 4/10)
 
New Social Union Cricket Club- 109/3 in 35 overs
(Hardik Monde 53*, Deven Gohil 31)
 
Combined Cricket Club vs Young Mens Christian Association
 
Toss: Combined Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Mens Christian Association won by 7 wkts
 
Combined Cricket Club- 177/10 in 32.4 overs
(Abhijit Korgaonkar 80, Dilip Jadhav 5/45, Kunal Shroff 3/47)
 
Young Mens Christian Association- 179/3 in 33.1 overs
(Suhel Mistry 91)
 
V.S.T. Gymkhana vs S.F. Sassanian Cricket Club
 
Toss: V.S.T. Gymkhana won the toss and elected to bat
 
Result: S.F. Sassanian Cricket Club won by 5 wkts
 
V.S.T. Gymkhana- 198/8 in 45 overs
(Tanveer Gory 94, Chandan Gupta 3/28)
 
S.F. Sassanian Cricket Club- 199/5 in 43.4 overs
(Saddam Hussain 54, Chandan Gupta 32*, Sagar Surve 32*,
Bhushan Shirke 30)
 
Bhama Cricket Club vs Muslim Sports Club
 
Toss: Muslim Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Muslim Sports Club won by 119 runs
 
Muslim Sports Club- 264/7 in 45 overs
(Rizwan Shaikh 59*, Azhar Sayyed 51, Shoeb Shaikh 43*,
Salim Ansari 38, Aditya Chheda 3/32)
 
Bhama Cricket Club- 145/10 in 35.5 overs
(Azhar Sayyed 3/25, Zeeshan Vakil 3/34)
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Bhatia Sports Club
 
Toss: Dilip Vengsarkar Foundation won the toss and elected to bat
 
Result: Dilip Vengsarkar Foundation won by 17 runs
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 177/10 in 42 overs
(Jahangir Ansari 35, Hashir Dafedar 33, Mohd. Mateen Mansuri 3/23)
 
Bhatia Sports Club- 160/10 in 37.2 overs
(Kartik Ashor 69, Sagar Paleja 38, Harsh Ashar 33, Hashir Dafedar 4/23,
Tanvish Vaze 3/36)
 
Hansoty Bros. Sports Club vs Swastik Cricket Club
 
Toss: Swastik Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Hansoty Bros. Sports Club won by 174 runs
 
Hansoty Bros. Sports Club- 254/9 in 45 overs
(Ashish Shirgaonkar 79, Himanshu Pathak 43*, Azad Chauhan 37,
Kiran Jagtap 32, Irfan Malik 4/25)
 
Swastik Cricket Club- 80/10 in 22.5 overs
(Rupesh Rai 4/45, Sanket Chavan 3/5)
 
Kshatriya Cricket Club vs Patan Cricket Club
 
Toss: Kshatriya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Kshatriya Cricket Club won by 55 runs
 
Kshatriya Cricket Club- 216/10 in 39 overs
(Sagar Jadhav 57, Ravindra Patil 31, Sachin Chandanshiva 3/35,
Jackie Talwar 3/35)
 
Patan Cricket Club- 161/10 in 29.5 overs
(Jackie Talwar 69, Tarmeet Singh 31, Bhagwan Sanap 5/28)
 
United XI Cricket Club vs Gamdevi Cricketers
 
Toss: United XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gamdevi Cricketers won by 6 wkts
 
United XI Cricket Club- 156/9 in 35.4 overs
(Nitin Parmar 60, Prasoon Sharma 4/32, Kiran Khanvilkar 3/20)
 
Gamdevi Cricketers- 157/4 in 26.2 overs
(Snehal Vithalavni 69*, Shlok Iyer 38)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Fort Youngsters
 
Toss: Errant Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Fort Youngsters won by 5 wkts
 
Errant Cricketers- 155/10 in 44 overs
(Mayur Katkar 77, Vinit Dedhia 3/27, Rajesh Savala 3/39)
 
Fort Youngsters- 156/5 in 27.2 overs
(Anish Shah 43)
 
Paramount Cricket Club vs Kerrawala Windsor
 
Toss: Kerrawala Windsor won the toss and elected to bat
 
Result: Kerrawala Windsor won by 57 runs
 
Kerrawala Windsor- 215/10 in 44.2 overs
(Bezad Dewadhwala 73)
 
Paramount Cricket Club- 158/10 in 39.3 overs
(Tejas Patani 3/23)
 
Anjuman I Islam Institute S.C. vs Shahpur Spencer Challenge Shield
 
Toss: Shahpur Spencer Challenge Shield won the toss and elected to bat
 
Result: Anjuman I Islam Institute S.C. won by 7 wkts
 
Shahpur Spencer Challenge Shield- 133/10 in 33.2 overs
(Viral Shah 41, Abu Baker 4/29, Manoj Rathod 3/21, Zubair Khan 3/23)
 
Anjuman I Islam Institute S.C.- 134/3 in 30 overs
(Manoj Rathod 54*)
 
Souvenir Cricket Club vs Swatantra Cricket Club
 
Toss: Swantantra Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Souvenir Cricket Club won by 8 wkts
 
Swatantra Cricket Club- 101/10 in 35.3 overs
(Ankit Shah 34, Nitin Solanki 3/14, Bhavik Patel 3/22,
Jitendra Pardeshi 3/29)
 
Souvenir Cricket Club- 102/2 in 13 overs
(Rohan Bane 49, Siddharth Bhatkar 36)
 
Ema Cricket Club vs Elphinstone Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Elphinstone Cricket Club won by 78 runs
 
Elphinstone Cricket Club- 180/9 in 45 overs
(Aamir Khan 34, Keyur Zaveri 3/30)
 
Ema Cricket Club- 102/10 in 29.1 overs
(Abdul Mohsin 32, Anas Farooqui 30, Rohan Dhawale 6/25,
Yogesh Meher 3/26)
 
Young Association Cricket Club vs Khandala Cricket Club
 
Toss: Young Association Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Khandala Cricket Club won by 9 wkts
 
Young Association Cricket Club- 101/10 in 43 overs
(Sanjay Solanki 4/16)
 
Khandala Cricket Club- 102/1 in 12.1 overs
(Sagar Vichare 68*)
 
Group 4 - Sangam Sports Club Cricket Tournament (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Chembur Gymkhana
 
Toss: Chembur Gymkhana won the toss and elected to field
 
Result: Chembur Gymkhana won by 5 wkts
 
Dadar Cricket Club- 192/10 in 40.5 overs
(Anil Koli 78, Devendra Patil 36)
 
Chembur Gymkhana- 193/5 in 31.2 overs
(Jai Singh 44*, Nautesh Singh 44, Sunil Malik 39)
 
Crown Cricket Club vs Friends Cricketers
 
Toss: Friends Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Crown Cricket Club won by 4 wkts
 
Friends Cricketers- 139/10 in 35.1 overs
(Dharmik Ghadiyali 42, Sarfaraz Darvesh 3/13, Asif Shaikh 3/32)
 
Crown Cricket Club- 140/6 in 23.1 overs
(Zakaria Khan 68*)
 
Friends Union Sports Club vs Bombay Gymkhana Ltd.
 
Toss: Friends Union Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Friends Union Sports Club won by 4 wkts
 
Bombay Gymkhana Ltd.- 183/7 in 45 overs
(Rahul Sagar 50*, Amit Rathod 32)
 
Friends Union Sports Club- 184/6 in 40.1 overs
(Kushal Thakkar 40*)
 
Sportsfield Cricket Club vs Anushakti Nagar S & R Club
 
Toss: Sportsfield Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Sportsfield Cricket Club won by 51 runs
 
Sportsfield Cricket Club- 174/10 in 40.5 overs
(Shivam Gharat 67, Sumeet Kadam 3/16, Darshan Adarkar 3/28)
 
Anushakti Nagar S & R Club- 123/10 in 37.2 overs
(Sushant Palekar 39, Santosh Jagtap 3/11)
 
Oriental Cricket Club vs Mulund Challengers
 
Toss: Mulund Challengers won the toss and elected to bat
 
Result: Oriental Cricket Club won by 8 wkts
 
Mulund Challengers- 111/10 in 40 overs
(Parag Panchal 31)
 
Oriental Cricket Club- 112/2 in 22.3 overs
(Pradeep Sherigara 65*)
 
Mazgaon Cricket Club vs Rajawadi Cricket Club
 
Toss: Rajawadi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mazgaon Cricket Club won by 1 wkt
 
Rajawadi Cricket Club- 175/10 in 37.3 overs
(Rahul Desai 91)
 
Mazgaon Cricket Club- 178/9 in 37 overs
(Bhushan Patil 60)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Parsee Pioneer Cricket Club
 
Toss: Parsee Pioneer Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mahim Juvenile Cricket Club won by 8 wkts
 
Parsee Pioneer Cricket Club- 112/10 in 22.4 overs
(Abhishek Kadam 51, Sanket Chavan 3/46)
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 113/2 in 20.5 overs
(Jiten Khatavkar 59*, Nikhil Sawant 32*)
 
Worli Cricket Club vs Sports Promotion Group (Mumbai)
 
Toss: Sports Promotion Group (Mumbai) won the toss and elected to bat
 
Result: Worli Cricket Club won by 1 wkt
 
Sports Promotion Group (Mumbai)- 212/6 in 45 overs
(Akhilesh Save 47*, Tejas Navle 46, Prathamesh Vichare 38*)
 
Worli Cricket Club- 213/9 in 41.4 overs
(Siddesh Gavande 58, Gopal Kasat 35, Prathamesh Vichare 3/47)
 
Bengal Club vs Bombay Wanderers
 
Toss: Bombay Wanderers won the toss and elected to field
 
Result: Bengal Club won by 69 runs
 
Bengal Club- 180/10 in 44.1 overs
(Ajay Shrivastava 36, Pawan Kataria 34, Soham Kadam 33,
Shubham Tambe 3/29)
 
Bombay Wanderers- 111/10 in 37.5 overs
(Ravindra Dodke 37, Pawan Kataria 5/15)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Adarsh Cricket Club
 
Toss: Eleven 77 Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Eleven 77 Cricket Club won by 4 wkts
 
Adarsh Cricket Club- 244/9 in 45 overs
(Pratik Patade 54, Pratik Shinde 49, Vaibhav Indulkar 34,
Nirbhay Sharma 32, Shantanu Lad 4/37)
 
Eleven 77 Cricket Club- 245/6 in 40.4 overs
(Shantanu Lad 61*, Sandesh Dhulekar 49*, Pankaj Bandabe 38,
Vinay joshi 35, Nirbhay Sharma 3/51)
 
Glorious Cricket Club vs Kshatriya Union Club
 
Toss: Glorious Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Glorious Cricket Club won by 19 runs
 
Glorious Cricket Club- 123/10 in 43.4 overs
(Vinod Punjabi 42, Aatif Abdul Latif 5/31, Rakesh Kharva 3/16)
 
Kshatriya Union Club- 104/10 in 29 overs
(Aatif Abdul Latif 33, Vinay More 4/26, Kedar Sardesai 3/24)
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club vs Bharat Cricket Club
 
Toss: Gomantak Daivadnya Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Bharat Cricket Club won by 79 runs
 
Bharat Cricket Club- 223/10 in 45 overs
(Vikram Amre 70, Jagdish Sorkhade 61, Vishesh Sangoi 4/37)
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 144/10 in 39.1 overs
(Vimal Bhatia 30, Rahul Kadam 3/18)
 
Group 6 - Kurla Bapat Cricket Tournament (Chinchpokli - Kurla)
 
K.R.P. XI Cricket Club vs Youth's Own Union Cricket Club
 
Toss: K.R.P. XI won the toss and elected to field
 
Result: Youth's Own Union won by 29 runs
 
Youth's Own Union Cricket Club- 247/10 in 43.5 overs
(Sachin Dudhwadkar 75, Rakesh Parab 51, Sangam Yhatkar 4/36,
Hrishikumar Ganesh 3/59)
 
K.R.P. XI Cricket Club- 218/10 in 43.1 overs
(Rohan Mahadik 88, Shoeb Mohd. 55, Akshay Thakur 4/38,
Mukesh Lambhate 3/27)
 
Young Men's Muslim Association vs Sporting Union Club
 
Toss: Young Men's Muslim Association won the toss and elected to bat
 
Result: Young Men's Muslim Association won by 75 runs
 
Young Men's Muslim Association- 187/10 in 41.2 overs
(Sadiq Yakub 32, Zeeshan Shafi 31, Pankaj Kori 4/22,
Amol Sonawane 3/35)
 
Sporting Union Club- 112/10 in 28.5 overs
(Usman Siddiqui 4/21)
 
Achievers Cricket Club vs Old Podarites Cricket Club
 
Toss: Achievers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Achievers Cricket Club won by 138 runs
 
Achievers Cricket Club- 329/8 in 45 overs
(Rohan Kalbhor 94, Sushilkumar Kamble 77, Patrick Allen 32)
 
Old Podarites Cricket Club- 191/10 in 39.5 overs
(Sumedh Kamble 45, Avinash Marathe 38*, Prathamesh Yendre 30,
Suhas Nandoskar 4/40)
 
Gay Cavaliers Cricket Club vs Indian Gymkhana
 
Toss: Gay Cavaliers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gay Cavaliers Cricket Club won by 30 runs
 
Gay Cavaliers Cricket Club- 177/10 in 36.3 overs
(Yeshwant Parab 41, Vishal Pendurkar 30, Gauresh Jadhav 3/22,
Prashant Pille 3/42)
 
Indian Gymkhana- 147/10 in 40.1 overs
(Sumit Gaikwad 50, Tushar Kulvade 36, Amit Sawant 4/18,
Macchinder Arothe 3/25)
 
Matunga Gujarati Seva Mandal vs Union Cricket Club
 
Toss: Matunga Gujarati Seva Mandal won the toss and elected to bat
 
Result: Matunga Gujarati Seva Mandal won by 73 runs
 
Matunga Gujarati Seva Mandal- 281/5 in 45 overs
(Abhishek Mhatre 76*, Mithilesh Nachre 59, Jay Mehta 57)
 
Union Cricket Club- 208/10 in 44.1 overs
(Mohit Shah 50, Pushpak More 3/26)
 
Baronet Cricket Club vs G.S.B. Sports Club
 
Toss: G.S.B. Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Baronet Cricket Club won by 5 wkts
 
G.S.B. Sports Club- 184/10 in 41.3 overs
(Vikas Bhosle 40*, Gautam Patkar 40)
 
Baronet Cricket Club- 185/5 in 40.2 overs
(Saurabh Gaikwad 60, Rahul Sharma 30)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Aiming Master Cricket Club vs Crescent Cricket Club (Andheri)
 
Toss: Aiming Master Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Crescent Cricket Club (Andheri) won by 5 wkts
 
Aiming Master Cricket Club- 114/9 in 45 overs
(Ibrahim Khan 69*, Rajesh Prabhudesai 3/25)
 
Crescent Cricket Club (Andheri)- 116/5 in 31.4 overs
 
Aarey Cricket Club vs Challengers Cricket Club
 
Toss: Challengers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Challengers Cricket Club won by 13 runs
 
Challengers Cricket Club- 107/10 in 31.4 overs
(Gangadhar Ingole 47, Umesh Patwal 34, Vikrant Khanvilkar 3/14,
Pranav Kamble 3/24)
 
Aarey Cricket Club- 94/10 in 37.2 overs
(Lalkrishna Vishwakarma 4/20)
 
Star Cricket Club (Bandra) vs Kridarang Cricket Club
 
Toss: Star Cricket Club (Bandra) won the toss and elected to bat
 
Result: Star Cricket Club (Bandra) won by 192 runs
 
Star Cricket Club (Bandra)- 353/4 in 45 overs
(Atish Jadhav 121, Sinosh Panicker 113*, Saiesh Dhore 37)
 
Kridarang Cricket Club- 161/6 in 45 overs
(Sipin Kumarlenka 70, Nikhil Swami 30)
 
Blue Star Sports Club vs Gaud Union Sports Club
 
Toss: Gaud Union Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Blue Star Sports Club won by 98 runs
 
Blue Star Sports Club- 306/8 in 44 overs
(Akshay Nagnure 83, Sunil Yadav 36, Chetan Tigdi 30,
Hemant Makwana 3/64)
 
Gaud Union Sports Club- 208/10 in 42.2 overs
(Arun Madhu 54, Deepak Joshi 47*, Chetan Tigdi 3/27)
 
Indian Dynamite Cricket Club vs Bandra Gymkhana
 
Toss: Indian Dynamite Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Bandra Gymkhana won by 52 runs
 
Bandra Gymkhana- 208/10 in 42.2 overs
(Bhushan Gawande 46, Nitin Kapadia 35, Bharat Patil 33, Tufel Khan 3/34,
Feroz Qureshi 3/46)
 
Indian Dynamite Cricket Club- 156/10 in 40.2 overs
(Sushant Mhatre 65, Nitesh Shinde 34, Laxmikant Patnayak 4/29,
Anirudha Joshi 3/27)
 
Park Cricket Club vs Sunrise Cricket Club
 
Toss: Sunrise Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Sunrise Cricket Club won by 2 wkts
 
Park Cricket Club- 160/10 in 43.3 overs
(Anurag Singh 50)
 
Sunrise Cricket Club- 164/8 in 44.5 overs
(Anas Shaikh 53, Bhushan Chalke 3/29)
 
Group 8 - Payyade Sports Club Cricket Tournament (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs Jaideep Cricket Club
 
Toss: Young Men's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Men's Cricket Club won by 136 runs
 
Young Men's Cricket Club- 260/9 in 45 overs
(Shafi Khan 64, Tousif Ansari 55, Kashish Mainkar 3/55)
 
Jaideep Cricket Club- 124/10 in 26.5 overs
(Ali Menon 3/21)
 
St. Mary's Cricket Club vs Jolly Friends Cricket Club
 
Toss: Jolly Friends Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Jolly Friends Cricket Club won by 85 runs
 
Jolly Friends Cricket Club- 232/9 in 45 overs
(Rohan Sadarjoshi 52, Nishant Kambli 41*, Paraj Dhurandar 31,
Ruchit Mehra 4/43)
 
St. Mary's Cricket Club- 147/10 in 37.1 overs
(Prathamesh Kadam 55, Siddharth Singh 32, Kiran Bobade 4/31)
 
Vijaychandra Cricket Club vs Brothers Club
 
Toss: Vijaychandra Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Vijaychandra Cricket Club won by 56 runs
 
Vijaychandra Cricket Club- 243/7 in 45 overs
(Rajendra More 102, Akash TAk 34, Yash Gadia 30, Aditya Ojha 3/50)
 
Brothers Club- 187/10 in 21.3 overs
(Rajesh Shringarpure 104, Haresh Jadhav 5/51)
 
The Catholic Gymkhana Ltd. vs Youngstar Cricket Club (Thane)
 
Toss: The Catholic Gymkhana Ltd. won the toss and elected to bat
 
Result: Youngstar Cricket Club (Thane) won by 2 wkts
 
The Catholic Gymkhana Ltd.- 211/7 in 45 overs
(Pradeep Kachan 48*, Omkar Rilkar 47, Sandeep Agarwal 37)
 
Youngstar Cricket Club (Thane)- 212/8 in 44.4 overs
(Ayub Shaikh 60, Sagar Godade 55)
 
Merry Cricketers vs Prabhodhan Goregaon
 
Toss: Prabhodhan Goregaon won the toss and elected to field
 
Result: Merry Cricketers won by 9 runs
 
Merry Cricketers- 279/8 in 45 overs
(Navid Rehmanwala 50, Imran Ansari 49, Asfi Motorwala 36,
Jabir Sunsara 36, Mandar Khedekar 3/46)
 
Prabhodhan Goregaon- 270/9 in 45 overs
(Ninad Jurekar 66*, Deepak Chalke 54, Nadeem Parmar 4/34)
 
Cricket Club of Andheri vs Pathare Prabhu Cricketers
 
Toss: Cricket Club of Andheri won the toss and elected to bat
 
Result: Cricket Club of Andheri won by 52 runs
 
Cricket Club of Andheri- 164/10 in 40.4 overs
(Saurabh Ghorad 5/15)
 
Pathare Prabhu Cricketers- 112/10 in 32.3 overs
(Kunal Shah 3/12, Devraj Raut 3/34)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Daiwadnya Cricket Club
 
Note: Brief scores will be updated shortly
 
Thane Friends Union Cricket Club vs United Sports Club (Thane)
 
Toss: Thane Friends Union Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Thane Friends Union Cricket Club won by 2 runs
 
Thane Friends Union Cricket Club- 219/10 in 43.5 overs
(Nikhil Nikam 63, Swapnil Thomare 47, Dishan Rane 43,
Saidesh Bhagat 3/31, Tushar Tupe 3/35)
 
United Sports Club (Thane)- 217/10 in 45 overs
(Aditya Koli 62, Gaurav Koli 38, Vishal Pandey 3/23)
 
Royal Cricket Club vs Modern Cricket Club
 
Toss: Modern Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Modern Cricket Club won by 73 runs
 
Modern Cricket Club- 186/10 in 42.2 overs
(Saiban Faki 49, Alok Mukadam 32, Faraz Karel 30, Hitesh Vaze 4/36,
Sameer Khan 3/31)
 
Royal Cricket Club- 113/10 in 30.5 overs
(Saurabh Joshi 34, Faraz Karel 4/16, Yogesh Jagtap 4/27)
 
Dombivali Cricket Club vs Prime Group Cricket Club
 
Toss: Dombivali Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Prime Group Cricket Club won by 74 runs
 
Prime Group Cricket Club- 210/8 in 45 overs
(Aman Jain 52, Vignesh Gavalkar 32, Sagar Angre 3/40)
 
Dombivali Cricket Club- 136/10 in 37.2 overs
(Ayush Kamat 34, Kishor Itadkar 4/25)
 
Union Cricket Club (Kalyan) vs Duru Cricket Club
 
Toss: Union Cricket Club (Kalyan) won the toss and elected to bat
 
Result: Union Cricket Club (Kalyan) won by 40 runs
 
Union Cricket Club (Kalyan)- 148/10 in 35.3 overs
(Prajyot Sakpal 38, Pranav Vichare 36, Dhawal Khimani 35,
Priytesh Dixit 4/26, Madhav Kamath 3/29)
 
Duru Cricket Club- 108/10 in 34.2 overs
(Akshay Pashte 3/8)
 
Deccan Cricket Club (Kalyan) vs Rocket Cricket Club
 
Note: Brief scores will be updated shortly
 
Group 10 - Sainath Sports Club Cricket Tournament (Borivali - Dahanu)
 
Dashing Sports Club vs Madhukar G. Vartak Memorial S.C.
 
Toss: Madhukar G. Vartak Memorial S.C. won the toss and elected to bat
 
Result: Dashing Sports Club won by 10 wkts
 
Madhukar G. Vartak Memorial S.C.- 84/8 in 25 overs
(Tiyaz Mujawar 37*, Siddharth Patel 3/15, Amar Singh 3/16)
 
Dashing Sports Club- 85/0 in 11.3 overs
(Ajinkya Parab 36*)
 
Garfield Sports Club (Dahisar) vs White Star Cricket Club
 
Toss: White Star Crickert Club won the toss and elected to field
 
Result: White Star Crickert Club won by 2 wkts
 
Garfield Sports Club (Dahisar)- 191/10 in 44 overs
(Marshal Dito 59, Pankaj Koyande 39)
 
White Star Cricket Club- 195/8 in 42 overs
(Nilesh Shelke 68, Trushal Girmkar 38, Ganesh Bhosle 3/54)
 
Mahyavanshi Cricket Club vs J. Bhatia Sports Club
 
Toss: J. Bhatia Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mahyavanshi Cricket Club won by 3 wkts
 
J. Bhatia Sports Club- 125/10 in 39.2 overs
(Rishin Shah 33)
 
Mahyavanshi Cricket Club- 126/7 in 28.3 overs
(Kaushik Verma 37, Bhupendra Taklekar 35)
 
Poisor Brothers vs Morarjee Velji Cricket Club
 
Toss: Poisor Brothers won the toss and elected to field
 
Result: Morarjee Velji Cricket Club won by 4 runs
 
Morarjee Velji Cricket Club- 229/7 in 45 overs
(Kiran Arothe 67, Ajit Nair 31, Amol Phanse 30*, Mastram Sharma 3/43)
 
Poisor Brothers- 225/10 in 44.5 overs
(Mansing Gadvi 68, Ajit Nair 4/40)
 
Rattlers Cricket Club vs Milton Cricket Club
 
Toss: Rattlers Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Rattlers Cricket Club won by 5 wkts
 
Milton Cricket Club- 122/10 in 40 overs
(Mihir Pasad 46, Majid Qureshi 30, Karunashankar Tiwari 4/28)
 
Rattlers Cricket Club- 126/5 in 28.3 overs
(Vipin Pooparambali 48, Anuj Mathur 39*, Mihir Pasad 3/37)
 
Apollo Youngsters vs Kansara Cricket Club
 
Toss: Kansara Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Apollo Youngsters won by 9 wkts
 
Kansara Cricket Club- 131/10 in 28.2 overs
(Chirag Pandhi 5/42, Pratik Hingu 3/23)
 
Apollo Youngsters- 132/1 in 22.4 overs
(Pranav Raut 83*, Rohan Sawanr 31)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the Test Match Series against Bangladesh to be held in India?
Yes
No
Can't Say
Results