HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2015
 
Brief Scores - 8th Mar '15
 
Group 1 - Liberal Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Youth Cricket Club vs Palanpur Cricket Club
 
Toss: Palanpur Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Palanpur Cricket Club won by 37 runs
 
Palanpur Cricket Club- 209/9 in 45 overs
(Daiwat Rane 87, M. Vishwakarna 4/35)
 
Youth Cricket Club- 172/10 in 39.2 overs
(Nimit Mithawala 59*, A. Vengurlekar 5/28)
 
Diamond Star Cricket Club vs Our Own Club
 
Toss: Our Own Club won the toss and elected to field
 
Result: Diamond Star Cricket Club won by 71 runs
 
Diamond Star Cricket Club- 224/10 in 44.1 overs
(Ranjeet Deshmukh 141, Rashid Khan 4/45)
 
Our Own Club- 153/10 in 29.2 overs
(Nehal Khan 37, Digvijay Singh 4/23)
 
Shastri Hall Cricket Club vs New Social Union Cricket Club
 
Toss: New Social Union Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Shastri Hall Cricket Club won by 4 wkts
 
New Social Union Cricket Club- 147/10 in 41.2 overs
(Sairaj Mane 32)
 
Shastri Hall Cricket Club- 149/6 in 30.2 overs
(Atik Parmar 38, Hardik Monde 4/25)
 
Combined Cricket Club vs V.S.T. Gymkhana
 
Toss: Combined Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Combined Cricket Club won by 68 runs
 
Combined Cricket Club- 282/6 in 44 overs
(Arib Dolare 55, Vishal Gokani 42, Kutub Imani 41*, Ankit Kanadia 32*)
 
V.S.T. Gymkhana- 214/10 in 40.5 overs
(Suprit Bhosle 46, Tanveer Gory 42, Rohan Mayekar 32,
Mayur Hegishte 30, Pritam Kori 5/36)
 
S.F. Sassanian Cricket Club vs Young Mens Christian Association
 
Toss: Young Mens Christian Association won the toss and elected to field
 
Result: Young Mens Christian Association won by 7 wkts
 
S.F. Sassanian Cricket Club- 75/10 in 17.2 overs
(Kunal Shroff 3/6, Saksham Jha 3/25)
 
Young Mens Christian Association- 78/3 in 9 overs
 
Crescent Cricket Club vs Bhama Cricket Club
 
Toss: Crescent Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Crescent Cricket Club won by 12 runs
 
Crescent Cricket Club- 204/9 in 45 overs
(Manish Shukla 58, Milind Bhosle 48*)
 
Bhama Cricket Club- 192/10 in 42.1 overs
(Keval Sangoi 50, Sohil Shah 30, Saurabh Jagtap 3/45, Vikrant Pai 3/53)
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Hansoty Bros. Sports Club
 
Toss: Hansoty Bros. Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Hansoty Bros. Sports Club won by 6 wkts
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 192/7 in 45 overs
(Hashir Dafedar 42, Jahangir Ansari 37, Arjun Tendulkar 30)
 
Hansoty Bros. Sports Club- 194/4 in 40 overs
(Shivam Shukla 72*, Azad Chauhan 48)
 
Swastik Cricket Club vs Bhatia Sports Club
 
Toss: Bhatia Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bhatia Sports Club won by 53 runs
 
Bhatia Sports Club- 250/6 in 45 overs
(Akash Pallande 65, Sagar Paleja 57, Hemanshu Paleja 44)
 
Swastik Cricket Club- 197/10 in 29 overs
(Shabuddin S. 53, Matin Mansuri 4/51)
 
Bombay Union Sports Club vs Kshatriya Cricket Club
 
Toss: Kshatriya Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Bombay Union Sports Club won by 39 runs
 
Bombay Union Sports Club- 227/10 in 38.4 overs
(Rohan Jadhav 77, Sandesh Koli 31*, Swapnil Patil 30, Akash Patil 4/37)
 
Kshatriya Cricket Club- 188/10 in 41 overs
(Sumit Sonawane 38, Swapnil Patil 3/39)
 
New Era Cricket Club vs United XI Cricket Club
 
Toss: New Era Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: United XI Cricket Club won by 5 wkts
 
New Era Cricket Club- 167/9 in 45 overs
(Vaibhav naik 36, Azim Dayatar 30, Shaikh Aslam Vali 4/30)
 
United XI Cricket Club- 168/5 in 34.5 overs
(Adnan Ladawala 44, Zakir Shaikh 33)
 
Young Boy's Cricket Club vs Gamdevi Cricketers
 
Toss: Young Boy's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gamdevi Cricketers won by 5 wkts
 
Young Boy's Cricket Club- 205/10 in 44.2 overs
(Ankit Bhalaria 38, Manish Jain 36, Kaushal Trivedi 33,
Bipin Zakariya 4/38)
 
Gamdevi Cricketers- 208/5 in 34.3 overs
(Thomas Dayas 82, Suved Parkar 55)
 
Young Social Cricket Club vs Young Zorastrian Cricket Club
 
Toss: Young Zorastrian Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Zorastrian Cricket Club won by 135 runs
 
Young Zorastrian Cricket Club- 270/8 in 45 overs
(Yusuf Sardar 70, Soheb Panirwala 53, Faiaz Koradia 52)
 
Young Social Cricket Club- 135/10 in 31.3 overs
(Atiq Sayed 33, Imran Patel 4/27)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Paramount Cricket Club
 
Toss: Paramount Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Paramount Cricket Club won by 291 runs
 
Paramount Cricket Club- 342/9 in 45 overs
(Lalit Kumar Sharma 65, Vishweshwar Singh 62, Mukund Sardar 60,
Lavesh Mehra 45, Sajid Shaikh 31, Amit Kumar 3/58)
 
Errant Cricketers- 51/10 in 15.1 overs
(Mukund Sardar 5/19, Sajid Shaikh 3/25)
 
Anjuman I Islam Institute S.C. vs Mangrol Sports Club
 
Toss: Mangrol Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mangrol Sports Club won by 25 runs
 
Mangrol Sports Club- 100/10 in 29.4 overs
(Vikas Pol 45, Mohammed Shakil 4/25, Salman Patni 4/33)
 
Anjuman I Islam Institute S.C.- 75/10 in 24 overs
(Amol Tandale 3/15)
 
Fort Youngsters vs Kerrawala Windsor
 
Toss: Fort Youngsters won the toss and elected to field
 
Result: Fort Youngsters won by 3 wkts
 
Kerrawala Windsor- 109/10 in 34.2 overs
(Rishabh Amin 49, Meet Veera 6/22)
 
Fort Youngsters- 110/7 in 29.1 overs
(Manan Vora 40, Piyush Shah 30)
 
Souvenir Cricket Club vs Ema Cricket Club
 
Toss: Ema Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Souvenir Cricket Club won by 9 wkts
 
Ema Cricket Club- 86/10 in 35 overs
(Jitendra Pardeshi 4/14, Rohan Bane 3/16)
 
Souvenir Cricket Club- 87/1 in 10.3 overs
(Jitesh Purabia 39*)
 
Young Association Cricket Club vs Stylo Cricketers
 
Toss: Young Association Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Stylo Cricketers won by 4 wkts
 
Young Association Cricket Club- 118/10 in 32.1 overs
(Amit Mishra 3/32)
 
Stylo Cricketers- 122/6 in 17.5 overs
(Manoj Prajapati 39, Dipak Naik 37)
 
Swatantra Cricket Club vs Elphinstone Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Elphinstone Cricket Club won by 94 runs
 
Elphinstone Cricket Club- 247/8 in 45 overs
(Amir Khan 110, Ajinkya Sawant 42, Mohit Gupta 3/32,
Sharad Rungta 3/55)
 
Swatantra Cricket Club- 153/10 in 41.2 overs
(Sachin Pitroda 30)
 
Group 4 - Sangam Sports Club Cricket Tournament (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Crown Cricket Club
 
Toss: Crown Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Crown Cricket Club won by 86 runs
 
Crown Cricket Club- 264/10 in 40.1 overs
(Santosh Palve 70, Zakaria Khan 44, Imran Khan 37, Azaz Shaikh 31,
Vishal Koli 3/17)
 
Dadar Cricket Club- 178/10 in 36.1 overs
(Ravindra Koli 58, Santosh Palve 4/35, Zakaria Khan 3/16)
 
Friends Cricketers vs Chembur Gymkhana
 
Toss: Friends Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Chembur Gymkhana won by 4 wkts
 
Friends Cricketers- 173/9 in 45 overs
(Pratik Bhurke 58, Pawandeep Singh 3/27)
 
Chembur Gymkhana- 174/6 in 29.5 overs
(Navtej Singh 84, Darmik Ghadiyale 3/28)
 
Shri Shivaji Cricket Club vs Friends Union Sports Club
 
Toss: Shri Shivaji Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Union Sports Club won by 8 wkts
 
Shri Shivaji Cricket Club- 107/10 in 40.1 overs
(Vishal Gajra 3/14)
 
Friends Union Sports Club- 109/2 in 14 overs
(Padmakar Surve 40*, Rakesh Chaudhary 36*)
 
Sportsfield Cricket Club vs Oriental Cricket Club
 
Toss: Sportsfield Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Sportsfield Cricket Club won by 80 runs
 
Sportsfield Cricket Club- 227/10 in 44.1 overs
(Atul Nevarekar 69, Tushar Shinde 69, Bharat Varma 4/55,
Rahul Chavan 3/36)
 
Oriental Cricket Club- 147/10 in 33.4 overs
(Hitesh Arolkar 61, Rahul Joshi 31, Santosh Jagtap 4/27,
Divyesh Kantelia 3/24)
 
Mulund Challengers vs Anushakti Nagar S & R Club
 
Toss: Mulund Challengers won the toss and elected to bat
 
Result: Anushakti Nagar S & R Club won by 6 wkts
 
Mulund Challengers- 171/10 in 42.4 overs
(Mohd. Farhan Shaikh 37, Kasif Pariyani 32, Sumeet Kadam 5/23)
 
Anushakti Nagar S & R Club- 172/4 in 37.1 overs
(Sushant Palekar 56*, Darshan Adarkar 43*)
 
Gallant Cricket Club vs Mazgaon Cricket Club
 
Toss: Mazgaon Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Mazgaon Cricket Club won by 7 wkts
 
Gallant Cricket Club- 181/10 in 45 overs
(Sachin Annane 47, Jayesh Narkar 33, Rameschand Thakur 32,
Kunal Chikane 4/35, Pankaj Patil 3/33)
 
Mazgaon Cricket Club- 184/3 in 25.1 overs
(Nazid Baloch 80, Gaurav Dalvi 63)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Worli Cricket Club
 
Toss: Worli Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Mahim Juvenile Cricket Club won by 24 runs
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 221/10 in 41.1 overs
(Sayyad Musa 46, Jiten Khatavkar 41, Niraj Kothari 3/33,
Sarfuddin Khan 3/52)
 
Worli Cricket Club- 197/10 in 39.4 overs
(Rachit Shah 51, Rahul Dedhia 31, Prashant Shahu 4/29)
 
Sports Promotion Group (Mumbai) vs Parsee Pioneer Cricket Club
 
Toss: Parsee Pioneer Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Parsee Pioneer Cricket Club won by 47 runs
 
Parsee Pioneer Cricket Club- 172/10 in 44.1 overs
(Vinayak Pawar 53, Akash Mishra 3/26, Rohan Kharat 3/26)
 
Sports Promotion Group (Mumbai)- 125/10 in 35.4 overs
(Prashant Jadhav 4/12)
 
Hind Sevak Cricket Club vs Bengal Club
 
Toss: Hind Sevak Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bengal Club won by 7 wkts
 
Hind Sevak Cricket Club- 118/10 in 42.1 overs
(Praful Solanki 32, pawan Kataria 4/17)
 
Bengal Club- 119/3 in 27 overs
(Mahesh Jadhav 50*)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Glorious Cricket Club
 
Toss: Glorious Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Eleven 77 Cricket Club won by 7 wkts
 
Glorious Cricket Club- 52/10 in 35.2 overs
 
Eleven 77 Cricket Club- 56/3 in 5.5 overs
(Prakash Gohil 34)
 
Kshatriya Union Club vs Adarsh Cricket Club
 
Toss: Adarsh Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Adarsh Cricket Club won by 86 runs
 
Adarsh Cricket Club- 250/10 in 41 overs
(Pratik Patade 96*, Pratik Shinde 44, Soham Panvalkar 31,
Hitesh Kadam 3/47)
 
Kshatriya Union Club- 164/10 in 31.2 overs
(Pankaj Raj 48, Nirbhay Sharma 3/30, Pratik Patade 3/35)
 
Mohan Cricket Club vs Gomantak Daivadnya Cricket Club
 
Toss: Mohan Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Gomantak Daivadnya Cricket Club won by 63 runs
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 205/9 in 45 overs
(Paras Veera 63*, Malay Shah 30, Krishna Yadav 4/24,
Narhari Gadala 3/50)
 
Mohan Cricket Club- 142/9 in 32 overs
(Sagar Chavda 3/25)
 
Group 6 - Kurla Bapat Cricket Tournament (Chinchpokli - Kurla)
 
K.R.P. XI Cricket Club vs Young Men's Muslim Association
 
Toss: K.R.P. XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: K.R.P. XI Cricket Club won by 129 runs
 
K.R.P. XI Cricket Club- 218/8 in 45 overs
(Akshay Majgaonkar 48)
 
Young Men's Muslim Association- 89/10 in 26.5 overs
(Sangam Vatkar 7/16)
 
Sporting Union Club vs Youth's Own Union Cricket Club
 
Toss: Youth's Own Union Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Sporting Union Club won by 2 wkts
 
Youth's Own Union Cricket Club- 118/10 in 27.4 overs
(Akshay Thakur 47, Pankaj Kori 3/22, Santosh Pevekar 3/23)
 
Sporting Union Club- 121/8 in 31.4 overs
(Akshay Thakur 5/34)
 
Jaico Cricket Club vs Achievers Cricket Club
 
Toss: Jaico Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Achievers Cricket Club won by 4 wkts
 
Jaico Cricket Club- 154/10 in 41.1 overs
(Pratik Naik 53, Patrick Allen 3/19)
 
Achievers Cricket Club- 157/6 in 30 overs
(Rohan Kalbhor 49, Patrick Allen 32)
 
Gay Cavaliers Cricket Club vs Matunga Gujarati Seva Mandal
 
Toss: Matunga Gujarati Seva Mandal won the toss and elected to bat
 
Result: Matunga Gujarati Seva Mandal won by 33 runs
 
Matunga Gujarati Seva Mandal- 154/5 in 20 overs
(Hemal Oza 62, Bhupen Lalwani 30)
 
Gay Cavaliers Cricket Club- 121/10 in 17.5 overs
(Mahesh Hirpara 30, Ankeet Gandhi 5/27)
 
Union Cricket Club vs Indian Gymkhana
 
Toss: Union Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Union Cricket Club won by 4 wkts
 
Indian Gymkhana- 116/10 in 23 overs
(Prashant Pille 37, Yash Jadhav 5/12)
 
Union Cricket Club- 120/6 in 34 overs
(Mohit Shah 56*, Prashant Pille 3/24, Sunny Patel 3/26)
 
Friends Sports Club vs Baronet Cricket Club
 
Toss: Friends Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Sports Club won by 67 runs
 
Friends Sports Club- 265/9 in 45 overs
(Deepak Thakur 89, Brijnandan Mishra 45, Varan Lavande 32)
 
Baronet Cricket Club- 198/9 in 32.4 overs
(Swapnil Nandivadekar 73, Hasit Shah 34, Varun Lavande 4/32)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Blue Star Sports Club vs Indian Dynamite Cricket Club
 
Note: Brief scores will be updated shortly
 
Bandra Gymkhana vs Gaud Union Sports Club
 
Toss: Gaud Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bandra Gymkhana won by 1 wkt
 
Gaud Union Sports Club- 206/10 in 41.5 overs
(Ameya Waingankar 44, Abhijeet Joshi 3/26, Rushab Rajoria 3/42)
 
Bandra Gymkhana- 211/9 in 32.2 overs
(Uday Singh 68*, Abhijeet Joshi 45, Deepak Joshi 3/54)
 
Young Friends Union C.C. vs Park Cricket Club
 
Toss: Young Friends Union C.C. won the toss and elected to bat
 
Result: Park Cricket Club won by 6 wkts
 
Young Friends Union C.C.- 125/10 in 40 overs
(Vakar Shaikh 32, Bhushan Chalke 4/18, Rahul Bhandare 3/12)
 
Park Cricket Club- 126/4 in 28.4 overs
(Navin Solanki 45*, Ashwin Pawaskar 30)
 
Group 8 - Payyade Sports Club Cricket Tournament (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs St. Mary's Cricket Club
 
Toss: Young Men's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Men's Cricket Club won by 61 runs
 
Young Men's Cricket Club- 185/10 in 41.3 overs
(Samad Motorwala 43, Fauzan Patca 31)
 
St. Mary's Cricket Club- 124/10 in 40.2 overs
(Wajid Motorwala 4/14, Faheem Ansari 4/20)
 
Jolly Friends Cricket Club vs Jaideep Cricket Club
 
Toss: Jolly Friends Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Jolly Friends Cricket Club won by 228 runs
 
Jolly Friends Cricket Club- 353/10 in 44 overs
(Rohan Sadarjoshi 152, Sanket Chitre 63, Rahul Kulkarni 47,
Kashish Mainkar 4/62, Rajas Samant 3/68)
 
Jaideep Cricket Club- 125/10 in 25.2 overs
(Avinash Mainkar 38, Rases Changaiwala 37, Sanket Chitre 3/11,
Sandip Ingle 3/23, Paraj Dhuvandhar 3/25)
 
Young National Cricket Club vs Vijaychandra Cricket Club
 
Toss: Vijaychandra Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young National Cricket Club won by 10 wkts
 
Vijaychandra Cricket Club- 94/10 in 30.2 overs
(Akash Tak 31, aniket Kshirsagar 4/19)
 
Young National Cricket Club- 97/0 in 22.5 overs
(Nandai Pai 45*, Rayan Thomas 35*)
 
The Catholic Gymkhana Ltd. vs Merry Cricketers
 
Toss: Merry Cricketers won the toss and elected to field
 
Result: Merry Cricketers won by 3 wkts
 
The Catholic Gymkhana Ltd.- 190/10 in 42.1 overs
(Pradeep Kachan 55, Anant Malvankar 36, Hasit Savani 34,
Asif Motorwala 3/36, Bilal Chaudhary 3/41)
 
Merry Cricketers- 192/7 in 31.5 overs
(Imran Ansari 76)
 
Prabhodhan Goregaon vs Youngstar Cricket Club (Thane)
 
Toss: Youngstar Cricket Club (Thane) won the toss and elected to bat
 
Result: Youngstar Cricket Club (Thane) won by 129 runs
 
Youngstar Cricket Club (Thane)- 284/8 in 45 overs
(Sankalp Pednekar 63, Sagar Gadade 62, Ayub Shaikh 45,
Hemant Jagtap 41*, Ninad Juvekar 3/41)
 
Prabhodhan Goregaon- 155/10 in 37.2 overs
(Sahil Sane 43, Deepak Chalke 43, Bhouratna Yadav 3/27)
 
Vile Parle Sports Club vs Cricket Club of Andheri
 
Toss: Cricket Club of Andheri won the toss and elected to bat
 
Result: Vile Parle Sports Club won by 4 wkts
 
Cricket Club of Andheri- 129/10 in 32.5 overs
(Dipen Bhosale 54, Parth Sangoi 5/15, Sanjay Shethia 3/24)
 
Vile Parle Sports Club- 133/6 in 32.3 overs
(Parth Sangoi 33, Amit Gaikwad 30, Swapnil Rahate 4/40)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Thane Friends Union Cricket Club
 
Note: Brief scores will be updated shortly
 
United Sports Club (Thane) vs Daiwadnya Cricket Club
 
Toss: Daiwadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: United Sports Club (Thane) won by 6 wkts
 
Daiwadnya Cricket Club- 138/10 in 32 overs
(Gaurav Deorukhkar 52, Tushar Tupe 5/34, Hemant Vaity 3/22)
 
United Sports Club (Thane)- 139/4 in 36.2 overs
(Sai Prasad 46)
 
Mandvi Muslim Sports Club vs Royal Cricket Club
 
Note: Brief scores will be updated shortly
 
Dombivali Cricket Club vs Union Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Dombivali Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Union Cricket Club (Kalyan) won by 6 wkts
 
Dombivali Cricket Club- 180/10 in 41.4 overs
(Nishant Mane 60, Shashwat Jagtap 4/27)
 
Union Cricket Club (Kalyan)- 181/4 in 42 overs
(Pranay Vichare 43*)
 
Duru Cricket Club vs Prime Group Cricket Club
 
Toss: Duru Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Prime Group Cricket Club won by 5 wkts
 
Duru Cricket Club- 191/9 in 45 overs
(Nathu Jaiswar 54, Priytesh Dixit 38*, Santosh Newaskar 3/37)
 
Prime Group Cricket Club- 192/5 in 42.3 overs
(Akshay Lanjrekar 50*, Kishor Itadkar 45)
 
Bhiwandi Taluka C.A. vs Deccan Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Bhiwandi Taluka C.A. won the toss and elected to bat
 
Result: Deccan Cricket Club (Kalyan) won by 3 wkts
 
Bhiwandi Taluka C.A.- 144/10 in 36.4 overs
(Ajay Patil 32, Chetan Chacha 3/28, Amol Patil 3/33)
 
Deccan Cricket Club (Kalyan)- 147/7 in 26.2 overs
(Nitin Panale 42*, Harishchandra Yadav 32, Kalpesh Patil 3/29)
 
Group 10 - Sainath Sports Club Cricket Tournament (Borivali - Dahanu)
 
Dashing Sports Club vs Garfield Sports Club (Dahisar)
 
Toss: Garfield Sports Club (Dahisar) won the toss and elected to bat
 
Result: Dashing Sports Club won by 6 wkts
 
Garfield Sports Club (Dahisar)- 188/9 in 45 overs
(Ratnakumar Nadar 41, Akshay Bhowad 37, Ruturaj Mungekar 3/27)
 
Dashing Sports Club- 189/4 in 31.1 overs
(Apurva Sharma 65*)
 
White Star Cricket Club vs Madhukar G. Vartak Memorial S.C.
 
Toss: Madhukar G. Vartak Memorial S.C. won the toss and elected to bat
 
Result: White Star Cricket Club won by 6 wkts
 
Madhukar G. Vartak Memorial S.C.- 96/10 in 27.2 overs
(Rajan Singh 5/12)
 
White Star Cricket Club- 97/4 in 17 overs
(Akshay Patil 31)
 
Young Stars Akton C.C. (Vasai) vs Mahyavanshi Cricket Club
 
Toss: Mahyavanshi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Stars Akton C.C. (Vasai) won by 7 wkts
 
Mahyavanshi Cricket Club- 115/10 in 35.2 overs
(Jignesh Morekar 34, Imtiyaz Turani 6/11)
 
Young Stars Akton C.C. (Vasai)- 117/3 in 16.4 overs
(Salim Shaikh 32*)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the Test Match Series against Bangladesh to be held in India?
Yes
No
Can't Say
Results